Informacje o projektach

Informacje o projektach realizowanych ze środków publicznych i europejskich

Firma Future Friendly Farm Sp. z o.o. otrzymała dofinansowanie w ramach Poddziałania 1.3.1 Wsparcie Projektów badawczo-rozwojowych w fazie preseed przez fundusze typu proof of concept - Bridge Alfa, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Fundusze Europejskie RP NCBR Unia Europejska

Tytuł projektu: Listny Cud

Cel projektu:

Celem projektu badawczo-rozwojowego jest: opracowanie metody uprawy ziół na farmie wertykalnej, automatyzacja procesu wysiewania i podlewania na etapie kiełkowania, ocena zawartości witamin i składników mineralnych mikroliści oraz przeprowadzenie analizy możliwości uzyskania ochrony IP.

Planowane efekty:

W wyniku realizacji projektu nastąpi optymalizacja procesu uprawy poprzez automatyzację procesu wysiewania i podlewania roślin na etapie kiełkowania. Oferta spółki zostanie poszerzona o wybrane zioła, a oferowane mikroliście zostaną przebadane pod kątem zawartości witamin i składników mineralnych. Spółka będzie oferowała sprzedaż gotowych farm wertykalnych przeznaczonych do sklepów, biur i restauracji. Ponadto Spółka przeprowadzi analizę możliwości ochrony wypracowanego IP zakończoną raportem sporządzonym przez eksperta.

Wartość projektu: 1.000.000,00 PLN

Wkład Funduszy Europejskich: 800.000,00 PLN

Dołącz do zajelistnych!

Zapisz się do naszego newslettera i śledź nas w social media. Opowiemy Ci o tym jak się rozwijamy oraz damy znać, gdy mikroliście pojawią się w Twojej okolicy. 

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, napisz na info@listnycud.pl

EIT Climate-KIC